طریقه کار با ارت سنج کلمپی 4200      روش اندازه گیری امپدانس زمین با ارت سنج      چگونگی روش اندازه گیری ارت با 4 میخ کمکی      روش اندازه گیری مقاومت زمین با ارت سنج چهارسیمه       چگونه ار ارت سنج سه سیمه استفاده کنید      واحدهای اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی کدامند      اندازه گیری مقاومت ویژه خاك با ارت سنج      ترمومتر لیزری پزشکی چیست؟      طریقه کار با میگر هندلی | میگر چیست ؟     
امروز يكشنبه ۱۳۹۸ بيست و نهم ارديبهشت
ورود اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

گروه بندي محصولات

امکانات مولتی

سایت جدید مولتی
جستجو ابزارالات اندازه گیری خود را در ادرس زیر انجام دهید و مشخصات فنی هریک را نیز دانلود نمائید

غبار سنج یا شمارشگر ذرات هوا را پارتیکل کانتر مینامند !

 غبار سنج یا شمارشگر ذرات هوا را پارتیکل کانتر مینامند !
اولین آلاینده های‌هوا احتمالاً دارای منشأ طبیعی بوده اند دود، بخار بدبو، خاکستر و گازهای متصاعد شده از آتشفشان ها و آتش سوزی جنگلها، گرد و غبار ناشی از توفانها در نواحی خشک، در نواحی کم ارتفاع مرطوب و مه های رقیق شامل ذرات حاصل از درخت های کاج و صنوبر در نواحی کوهستانی، پیش از آنکه مشکلات مربوط به سلامت انسان ها و مشکلات ناشی از فعالیت های انسانی محسوس باشند، کلا جزئی از محیط زیست ما به شمار می رفتند، به استثنای موارد حاد، نظیر فوران آتشفشان آلودگی های ناشی از منابع طبیعی معمولاً ایجاد چنان مشکلات جدی برای حیات جانوران و یا اموال انسان ها نمی کنند این در حالی است که فعالیت های‌ انسانی، ایجاد چنان مشکلاتی از نظر آلودگی می نمایند که بیم آن می رود بخشهایی از اتمسفر زمین تبدیل به محیطی مضر برای سلامت انسان ها گردد.

دود یکی از قدیمی ترین آلاینده های هوا است که برای سلامت بشر مضر است و با پارتیکل کانتر یا غبار سنج قابل اندازه گیری و محاسبه است زمانی که دود ناشی از آتش حاصله از سوختن چوب توسط ساکنین اولیه غارها جای خود را به دود ناشی از کوره های‌زغال سوز در شهر های پرجمعیت داد، آلودگی هوا، به قدری افزایش یافت که زنگ خطر برای برخی از ساکنان آن شهرها به صدا درآمد در سال 61 بعد از میلاد «سنکا» (seneca) فیلسوف رومی از هوای روم به عنوان هوای سنگین و از دودکش های هود با عنوان تولید کننده بوی بد نام برد.

با تخریب ازن در لایه های بالای اتمسفر، کره زمین اشعه ماورای بنفش دریافت می کند که موجب بروز سرطان پوست، بیماری آب مروارید چشم و تضعیف سیستم دفاعی بدن می شود با نفوذ بیشتر اشعه ماورای بنفش از لایه های اتمسفر، اثرات آن روی سلامتی بدتر شده، بهره دهی محصولات کشاورزی و جمعیت ماهی ها کاهش خواهد یافت و آسایش هر فرد روی این سیاره تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

نگرانی روز افزون
اثرات زیست محیطی مقادیر عظیمی از مواد زاید خطرناک که هر ساله تولید می شود، موجب نگرانی بیش از پیش شده است در سال 1983، 266 میلیون تن مواد زاید خطرناک تولید شده است.

تهدید اکوسیستم ها
کشورهای پیشرفته بیش از هفتاد هزار ماده شیمیایی مختلف تولید می کنند که بیشتر آنها بطور کامل از نظر ایمنی آزمایش نشده اند استفاده نامحتاطانه از این مواد، مواد غذایی و آب و هوای ما را آلوده کرده، اکوسیستم هایی را که ما به آنها متکی هستیم، شدیداً تهدید می کند.

راهیابی مواد شیمیایی به محیط زیست
مواد شیمیایی به بخش جدا نشدنی از زندگی روزانه ماتبدیل گشته اند ما از وسایل رفاهی مانند پلاستیکها، پوردهای رختشویی و آروزولها که از مواد شیمیایی ساخته شده اند، استفاده می کنیم ولی اغلب از هزینه پنهانی که ناشی از آنهاست بی خبریم نهایتا آنها ز طریق محل های دفن زباله، زهکشیها و فاضلاب ها به آب و یا زمین راه پیدا می کنند.

مواد سمی در پلاستیک ها
اگر چه مصرف کنندگان به ندرت محصولات پلاستیکی را که روزانه ساخته می شود و بسته بندی که در آن خرید می کنند، به مسئله آلودگی سمی ربط می دهند، باید دانست که اکثر مواد شیمیایی که در تولید و ساخت پلساتیکها مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار سمی هستند. برحسب درجه بندی EPA باید دانست که از 20 ماده شیمیایی که تهیه آنها موجب تولید بیشترین مقدار کل مواد زاید خطرناک می شود، پنج ماده شیمیایی از شش مورد اولی، موادی هستند که بطور مستمر در صنایع پلاستیک سازی مورد استفاده قرار می گیرند.
تاريخ: ۱۳۹۲/۲/۲۴
 

      
كپي برداري از مطالب و محتواي اين سايت با ذكر منبع آن بلامانع است