طریقه کار با ارت سنج کلمپی 4200      روش اندازه گیری امپدانس زمین با ارت سنج      چگونگی روش اندازه گیری ارت با 4 میخ کمکی      روش اندازه گیری مقاومت زمین با ارت سنج چهارسیمه       چگونه ار ارت سنج سه سیمه استفاده کنید      واحدهای اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی کدامند      اندازه گیری مقاومت ویژه خاك با ارت سنج      ترمومتر لیزری پزشکی چیست؟      طریقه کار با میگر هندلی | میگر چیست ؟     
امروز شنبه ۱۳۹۸ بيست و نهم تير
ورود اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

گروه بندي محصولات

امکانات مولتی

سایت جدید مولتی
جستجو ابزارالات اندازه گیری خود را در ادرس زیر انجام دهید و مشخصات فنی هریک را نیز دانلود نمائید

شبیه ساز کار با مولتی متر
مولتی متر وسیله ای است که می توان به وسیله آن چندین کمیت الکترونیکی را اندازه گیری نمود. مولتی مترها اساس کار مشابهی دارند. تمامی مولتی مترها از یک صفحه نمایش، یک کلید انتخاب (selector) برای تعیین کمیت مورد اندازه گیری، و تعدادی ترمینال برای نصب سیم های مولتی متر تشکیل می شوند
 

هنگام کار کردن با مولتی متر توجه به نکات زیر ضروری می باشد.

- برای اندازه گیری شدت جریان باید مولتی متر را به صورت سری در مدار قر ار داد.

- برای اندازه گیری اختلاف پتانسیل باید مولتی متر را به صورت موازی در مدار قرار داد.

- برای اندازه گیری کمیت های مربوط به قطعات الکترونیکی برای مثال مقاومت ، خازن و ... لازم است این قطعات را از مدار جدا نمایید.

 
در مولتی متر های جدید که اتو رنج هستند فقط کافیست شما سلکتور را روی حالتی که میخواهید تست مرتبط انجام دهید را قرار دهید کفایت میکند " شایان ذکر است این مولتی متر ها دارای مدار محافظت شده میباشند " ولی در مولتی متر های معمولی بایستی سلکتور مولتی متر را بر روی بیشترین حد خود قرار دهید و سپس مرحله به مرحله آن را کم نمایید تا به دقت اندازه گیری مورد نظر خود برسید.
 
 جهت اندازه گیری باید پراب های مولتی متر را با  توجه به کمیت مورد اندازه گیری، به ترمینال مناسب روی دستگاه متصل نمایید. معمولاً در مولتی مترها، پراب سیاه به ترمینال سیاه که با COM مشخص شده متصل می شود و پراب قرمز با توجه به کمیت مورد اندازه گیری، به ترمینال مربوطه متصل می شود.
 
در ادامه فایل شبیه سازی شده اندازه گیری مقاومت با مولتی متر به تصویر کشیده شده که شما میتوانید با راهنمائی هائی های هر مرحله نسبت به یاد گیری روش اندازه گیری مهارت پیدا کنید 
تجهیزات اندازه گیری مولتی ارائه دهنده انواع مولتی متر های عقربه ای و دیجیتالی اتو رنج با قابلیت های حرفه ای همراه با ضمانت یکساله فروش میباشد که میتوانید جهت ملاحضه لیست مولتی متر های موجود به منوی "گروه بندی محصولات  و منوی تجهیزات برق و الکترونیک مراجعه نموده و گزینه مولتی متر را انتخاب نمائید .
 
 
 
منبع : مرکز یاد گیری تبیان

      
كپي برداري از مطالب و محتواي اين سايت با ذكر منبع آن بلامانع است